Ludzie współcześni żyją w coraz większym stresie. Nieustanny pośpiech, hałas miejski i ciagłe staranie się aby dobrze wypełnić wszystkie obowiązki powodują, że ludzie zapominają jak dbać o czas dla siebie, swoje ciało i umysł. Coraz częściej nie umieją się zwyczajnie rozluźnić. Bardzo dużo ludzi znajduje się w stanie ciągłego napięcia nawet od urodzenia. Ci ludzie nigdy tak naprawdę nie odpoczywają. Często gdy ludzie odczuwają ból czy dyskomfort traktują to jako wroga, z którym trzeba walczyć, pokonać lub cierpliwie znosić. Wtedy zażywają środki chemiczne, które mogą tylko tłumić objawy a przyczyna pozostaje nietknięta i z biegiem czasu kumuluje się w ciele. Albo uważają, że aby się odstresować potrzebują zażywać narkotyki jak alkohol czy nikotyna. Problem zaczyna się pojawiać, gdy staje się to jedynym sposobem na rozluźnienie.

Stres jest czymś naturalnym. Według mnie jest to bodziec, który pochodzi z wnętrza lub otoczenia. Praktycznie wszystko co robimy powoduje stres. Myśli, emocje, aktywność fizyczna, pożywienie, warunki środowiska - wszystko to wywołuje stres. Staje się on nienaturalny gdy utrzymuje się dłużej. Naturalny bieg życia to cykl stres-napięcie-uwolnienie napiecia-odprężenie-stres itd. W miarę jak człowiek gubi umiejętność uwolnienia napięcia i odprężania się stres i napięcie wciąż narastają i gdy osiągną pewien poziom, różny u różnych ludzi, wówczas zaczynają się załamywać funkcje organizmu. Organizmem są również związki międzyludzkie, rodzina i społeczeństwo. W naszym zagonionym społeczeństwie zachodnim coraz bardziej się zapomina o umiejętności odprężania się. Tymczasem organizm ludzki jest systemem samoregulującym się. Wystarczy dać mu czas, przestrzeń i uwagę i zaczyna wracać do stanu harmonii.

Zapraszamy na masaże, które traktują człowieka holistycznie, jako całość fizyczną, psychiczną i duchową.


Lomi Lomi Nui

Masaż, który przywędrował do Polski z Hawajów. Hawajczycy postrzegają zdrowie jako stan pokoju i harmoni. Ten stan można pielęgnować na wiele sposobów, jednym z nich jest masaż. Samo słowo "lomi" oznacza ugniatanie, uciskanie. W ogólnym znaczeniu Lomi Lomi oznacza wprowadzać w stan relaksu. Słowo "nui" oznacza świątynny.

Jest to zatem masaż "troskliwych rąk", wykonywany przy dużym skupieniu, uważności i szacunku ze strony masażysty. Masujemy przedramionami i dłońmi tańcząc-poruszjąc się wokół stołu. Trening masażysty opiera się na tańcu i rozluźnianiu napięć po to aby w czasie zabiegu poruszać się w sposób płynny i harmonijny żeby osoba masowana mogła w pełni doswiadczyć dobrostanu płynącego z masażu.

Głębokość i poziom rozluźnienia zależy również od osoby masowanej - na ile zaufa, otworzy się na przyjęcie tej formy relaksu. Dla mnie masaż hawajski, który wykonuję jest spotkaniem drugiej osoby, darem zaufania, akceptacji. Poddając się masażowi Lomi Lomi Nui możemy zadbać o:

Masaż rozpoczynam od krótkiej rozmowy, w której opowiadam o jego przebiegu. Można poddać się masażowi częściowemu (plecy, tylna część ciała) lub całościowemu. Podczas masażu części intymne zawsze są zakryte ręcznikiem. Używam olejów naturalnych (z winogron, migdałowy, kokosowy).


Masaż Ma uri

To polinezyjski masaż całego ciała, który traktuje człowieka jako połączenie trzech pierwiastków: cielesnego, emocjonalnego i duchowego. Podchodzi do ciała ludzkiego z najwyższym szacunkiem, gdyż wegług koncepcji polinezyjskiej ciało jest bramą do naszego wnętrza, do naszej duszy, naczyniem naszych emocji, przeżyć i myśli. Ma łagodny przebieg i głębokie działanie terapeutyczne. Relaksuje, rozluźnia i wprowadza w stan równowagi fizycznej i emocjonalnej.

Masaż ten stanowi połączenie dotyku, rytmu, tańca i muzyki, podczas którego masażysta tańczy wokół stołu, wykonując harmonijne ruchy przedramionami. Przy użyciu ciepłego olejku i odpowiednio dobranej muzyce, masowane jest całe ciało (z pominięciem miejsc intymnych zakrytych ręcznikiem tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort).

Działa na najważniejsze układy w naszym organiźmie:


Cranio Sacral

Czyli terapia czaszkowo-krzyżowa

Metoda masażu, polegająca na uwalnianiu napięć w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej. Używając bardzo delikatnego dotyku powodujemy rozluźnienie struktur łączno-tkankowych, których napięcie może przysporzyć kłopoty zdrowotne. W tej terapii wykorzystuje się trzy rytmy naszego organizmu: rytm bicia serca, oddechowy i rytm pulsowania płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapia oddziałuje na organizm holistycznie, gdyż wykorzystuje jego zdolność do samoregulacji.

Rytm pulsowania płynu mózgowo-rdzeniowego, zgodnie z którym poruszają się kości czaszki, dr. Sutherland nazwał oddechem życia. Zaburzenie tego rytmu może spowodować nieprawidłowości pracy układu nerwowego, hormonalnego czy immunologicznego. Przywrócenie właściwego pulsowania, przywraca stan równowagi organizmu. Zdrowie jest naturalnym stanem, tylko że pod wpływem ciągłego stresu i tempa życia ciało o tym zapomina. Terapeuta "przypomina" systemowi, że sam potrafi się uzdrowić.


Reiki

Jest to datująca się sprzed kilku tysięcy lat tybetańska metoda aktywizacji sił samouzdrawiania organizmu przez przyłożenie rąk. Jest uzdrawiającą energią płynącą przez dłonie ludzi dostrojonych do jej czestotliwości. Słowo reiki pochodzi z jezyka japońskiego i oznacza uniwersalną energię życiową. Przestrzeń wszechświata jest wypełniona tą energią.

Reiki nie jest związana ani nie stoi w sprzeczności z żadną religią ani filozofią życiową. Ludzie każdego wyznania mogą stosować i korzystać z reiki bez konieczności zmiany przekonań religijnych czy światopoglądu. Reiki jest dla każdego.

Reiki jest pozytywną energią obdarzoną własną inteligencją przwyższającą znacznie nasze zdolności zrozumienia. Działa zawsze pozytywnie w sensie wyższego porządku.
Nie zastępuje lekarza, ale bardzo dobrze wspomaga medycynę. Jest terapią holistyczną, regeneruje naszą sferę fizyczną, psychiczną i duchową.

Reiki powoduje:


Ayurvedyjski masaż z zastosowaniem punktów Marma

Jest to jeden z najstarszych rodzajów masażu, wywodzi się z Indii z tradycji wedyjskiej. Jest prekursorem akupunktury i akupresury. Polega na delikatnym uciskaniu/dotykaniu ciała w tzw. punktach witalnych. Stresy, zatrute srodowisko, tłumienie emocji - obniżają poziom energii życiowej, odkładając się w ciele. Poprzez stymulację punktów Marma następuje energetyczne odblokowanie narządów i systemów wewnętrznych oraz pobudzenie przepływu i podniesienie poziomu energii życiowej w organiźmie.

Energia życiowa porusza się w ciele systemem kanałów energetycznych zwanych nadi lub meridianami. Ten subtelny obieg energii jest podstawą działania wszystkich innych systemów i organów ciała. W związku z tym po zastosowaniu terapii poprawia się działanie każdego systemu w ciele i pojawia się równowaga energetyczna.

Zabieg ten korzystnie działa również na poziomie umysłu. Po masażu umysł staje się spokojniejszy, silniejszy i bardziej stabilny. Uwalnia się od wątpliwości oraz ograniczeń. Człowiek staje się zdolny do podejmowania właściwych wyborów w życiu.

Masaż oddziałuje również w sferze ducha. Pomaga poszerzyć świadomość, pojawia się głębsze rozumienie siebie i innych oraz życie chwilą obecną.

Możliwe korzyści:

stat4u